Tisk

Krušnohorský hasičský biatlon

11 statečných a biatlon. Přesně tolik se těch nejodvážnějších závodníků sešlo 31.ledna na Dlouhé Louce v Krušných horách na nultém ročníku Hasičského biatlonu.

11 statečných a biatlon.Přesně tolik se těch nejodvážnějších závodníků sešlo 31.ledna na Dlouhé Louce v Krušných horách na nultém ročníku Hasičského biatlonu.A Krušné hory nezůstaly svému jménu nic dlužny.Panovalo zde větrné a ledové klima. Ale ani to nám nezabránilo v tom, abysme závod uskutečnili. Pro zahřátí byl připraven čaj, svařáček a hlavně šestikilometrová trať se střelbou v druhé třetině trati.Ten nás všechny zahřál až dost.Do závodu se přihlásilo devět mužů a dvě statečné ženy.Byli to závodníci a závodnice z SDH Štrbice,Světec,Lhe­nice a Chrášťan a jeden závodník dorazil dokonce až z Jablonce.Do závodu se startovalo v dvouminutových intervalech, abysme se na trati moc nemotali a na „střelnici“ nebyla tlačenice. Jak se při sčítání výsledků ukázalo, byla střelba asi rozhodující pro dobré umístění v závodě. Běh byl celkem vyrovnaný, ale trestné minuty ze „střelnice“ přidaly závodníkům mnoho minut k výslednému času.Z průběhu závodu na trati máme jen kusé informace od jednotlivých závodníků, ale podle všeho nikdo s tratí neměl větší problém, žádný pád jsme nezaznamenali, a tak do cíle všichni dorazili živi a zdrávi. Jen na dojezdu byly k vidění zajímavosti jako např.: dojezd na jedné lyži, obětavý pád závodníka do cílové fotobuňky pro získání těch tak drahocených sekund a podobné kousky vyčerpaných závodníků.K per­feknímu závodu svým skvělým výkonem a obětavým přístupem ke své funkci přispěli i rozhodčí, jejichž úkol jim nikdo nezáviděl a byl opravdu v tom počasí jaké panovalo, naprosto skvělý. „Děkujeme!"Zá­věrečné vyhodnocení a předání medailí a poháru proběhlo v hasičárně ve Lhenicích.Každý závodník obdržel medaili a první tři i malý pohár.Všichni jsme se shodli, že akce byla skvělá a už se těšíme na další, se snad již větší účastí.Ještě se uvidí, v jaké disciplíně se utkáme, ale nějaké návrhy už padly, tak se necháme překvapit. A ještě výsledky: 1. MATES                             2. ZDĚNEK                             3. TOMÁŠ "SULFÁT“                             4. KUBAJS                             5. ZELÍ                             6. KUDO                             7. JARDA                             8. JIRKA                             9. BÁRA                            10.IKA                            11.ALÍK

Vystavil: Jiří Pleva, SDH Štrbice v úterý 3. února 2009 v 16.46:26, přečteno: 2443×