Tisk

Kronika

Krušnohorská liga je seriál soutěží v požárním útoku mužů a žen. Založena byla v roce 1997 a díky tomu se stala jednou z nejstarších lig v požárním útoku v České republice.

Své jméno získala díky Krušným Horám, právě v jejichž okolí se soutěže KL začaly konat. Postupně se ale KL rozšířila i do oblastí vzdálených několik desítek km od Krušných Hor, jako například okresy Plzeň sever, Rokycany, Rakovník a nebo Praha východ. KL sdružuje, z hlediska požárního sportu, nejlepší sbory dobrovolných hasičů ze severu Čech. Není však uzavřena jen pro ně, proto se jejích soutěží účastní sbory dobrovolných hasičů a hasičské záchranné sbory z celé České republiky a také z Německa.

Od prvopočátku se KL zaměřila především na atraktivitu královské disciplíny požárního sportu, jak je také požární útok označován. Pravidla soutěží se tedy podobala Extralize ČR v PÚ, tzn. sklopné terče, úzké hadice a hlavně co nejrychlejší časy. V roce 2006, v jubilejním X. ročníku, se ale KL rozhodla dát šanci i těm sborům, které přišly na chuť nástřikovým terčům. Až do roku 2013 se tak polovina soutěží konala na sklopné terče a polovina na nástřikové terče. Od roku 2014 se přešlo pouze na terče sklopné. V roce 2019 se poprvé KL přemístila do zahraničí, poprvé se konal jeden ze závodů KL v Německu v Grossolbersdorfu. Tato tradice stále pokračuje. KL překonala i covidové období 2020 – 2021, i přes omezený režim se závody konaly.

Od roku 2013 se pravidelně na konci sezóny pořádá slavnostní galavečer, v rámci kterého jsou oceněny nejlepší týmy daného ročníku.

Cílem KL je podpora sportovní činnosti v oblasti požárního sportu, nabídka aktivního využití volného času, zapojení hasičské mládeže dorosteneckého věku a propagace požárního sportu.

Krušnohorská liga v požárním útoku

Redakční systém FSL CMS © 2007 – 2024