Tisk

5.kolo KL v Bříze

V sobotu 26.7.2008 pokra­čovalo další kolo Krušnohorské ligy, tentokrát v Bříze, opět na nástřikové terče.

Všechny přivítalo krásné slunečné počasí, nefoukal téměř žádný vítr, a tak jsme se mohli těšit na dobré výkony. Sjelo se zde 15 družstev mužů a 8 družstev žen.

Jako první startovala domácí Bříza a po prostřiku na levém terči stačil výsledek 26,48 pouze na 6. místo.

Nejlepší výkon toho dne předvedli kluci z Hrobců, kteří s časem 25,46 vyhráli a po neúspěchu chrášťanského béčka se vrátili na první místo průběžného pořadí.

Jako druhé skončily Křešice (25,60) a jako třetí Lhenice A (25,79). Také v ženské kategorii se měnilo průběžné pořadí. Dosud vedoucí Lhenice skončily po problémech s časem 39,11s. na posledním osmém místě, a tak se čekalo, jak se bude dařit chrášťanským holkám, které šly tradičně jako poslední.

Perfektní útok a čas 26,13 je vynesl na 1. místo v celkovém pořadí letošního roku KL  i na první místo na dnešním závodě. Jako druhé skončily Touchovice (27,05) a třetí skončily ženy Duchcova.

Po skončení soutěže žen letos poprvé pořadatel udělal soutěž o putovní pohár pro nejlepších 5 družstev mužů na 2,,B´´. Jelikož část lhenických musela odjet domů, tak se o putovní pohár mohla ucházet i domácí Bříza. Startovalo se v opačném pořadí, takže zahajovala Bříza. Dalo by se říci, že s časem 22,65 stanovila laťku, přes kterou se nikdo jiný nedostal. Proto výsledky vypadaly takto – 1. Bříza (22,65) , 2. Hrobce (23,28) , 3. Lhenice (30,08) , 4. Křešice (31,40) a 5. kluci z Chrášťan, kteří bohužel nedokončili.

Při vyhlašování výsledků, které se jako tradičně protáhlo, se obratem změnilo počasí, které nastoupená družstva rozprášilo, když se přihnal přívalový déšť a silný vítr. Závěrem se dá říci, že z mého hlediska se soutěž celkem povedla, ale samozřejmě hodnocení záleží na jiných. Příští soutěž se bude konat 24.8.2008 v Chráš­ťanech ( Dřemčicích ), tentokrát na sklopné terče, tak uvidíme, jak to zamíchá celkovým pořadím.

Vystavil: Theo Cigánek, SDH Bříza v pondělí 28. července 2008 ve 21.12:51, přečteno: 2232×