Tisk

Premiéra KL na tartanu ve Lhenicích

V sobotu 16. 5. pokračoval seriál KL již 3. kolem. Po dvou letech se závodní dění vrátilo zpět do Lhenic, tentokráte však do nově vybudovaného hasičského areálu s tartanovou dráhou na 100m s překážkami a rovněž tartanovým náběhem k základně.
I travnatá dříve stoupající dráha se pyšnila novotou. Nutno podotknouti, že vše vzniklo tvrdou prací místních hasičů a faktem je, že mají být na co pyšní.

Premiéru v tomto areálu si vyzkoušelo celkem 14 mužských a 6 ženských družstev. Nejprve se závodilo v rámci KL, potom soutěž pokračovala na 2B pro prvních 5 nejlepších v kategorii mužů a na závěr proběhla ještě akce s názvem Zlatý koš. Pro soutěžící i diváky byl tedy připraven skvělý sportovní program a dokonce se organizátoři blýskli projekcí hokejového mistrovství, které pomalu gradovalo semifinálovým soubojem ČR vs. Kanada. Takže fanouškové o nic nepřišli :-)

Pojďme se podívat na závod mužů, kterým 3. kolo KL začalo. I když se družstvům nepodařilo navázat na parádní časy z úvodního dvoukola, rozhodně bylo na co se dívat.

TOP 5: Na 5. místě kluci SDH Černuc, kteří si poradili se zrádnými terči a povětrnostními podmínkami nakonec s výsledným časem 18:98. Bramborová medaile pro chlapy z Jimlína – terče sraženy v čase 18:78. 3. závod a potřetí na bedně – loňští mistři ze Slavětína, asi pomýšleli na lepší čas, nakonec i tak pěkných 18:17 – 3. místo. Domácí tým dobře zná každý kousek dráhy a dobře toho využil – na prvenství kousek ale chyběl, i tak se mohl tým Lhenice A radovat z 2. místa – čas 17:82. Nejlépe se dařilo chlapům z nedalekých Štrbic, kteří po dvou celkem smolných čtvrtých místech zvítězili časem 17:45.

Tento úspěch je katapultoval i na průběžné prvenství KL po 3 kolech. Tak uvidíme, jestli se jim to podaří udržet. Konkurence je veliká.

Po krátké pauze se na dráze představily ženy. I v této kategorii nás čekalo překvapení. Ladies z Chrášťan po obrovském prostřiku na LP nakonec až na 4. místě – čas 21:52 (PP necelých 16s). To dalo šanci ostatním týmům sáhnout si po dlouhé době na prvenství v této kategorii.

Bohužel toho nevyužily holky z Touchovic, které byly v úvodním dvojkole štríbrné se sedmnáctkovými časy – i zde prostřik na jednom z proudů a až 3. místo s časem 19:04. Pohodičkový útok, přesně tak jak umí, předvedly Kikinky z Nových Dvorů – čas 18:66 a pěkné 2. místo.

A když se nepodařilo mužům, tak v domácím prostředí zvítězily alespoň ženy – celkem mladičký tým lhenických holek zaběhl slušný čas a terče srazily za 18:55 – krásné 1. místo.

V dalším závodě si nejlépe s tratí na 2B poradili chlapi ze Slavětína a soutěž o Zlatý koš vyhrály a porazily všechny chlapy duo Bára a Janča (Ladies) :-) Gratulace holky!

Další kolo KL proběhne za 14 dní v sobotu 30. 5. v Klášterci n. Ohří. Do té doby AHOJ